Czym jest Neuroforma dla Ośrodków?

Neuroforma dla Ośrodków to nowoczesne stanowisko do ćwiczeń ruchowych i poznawczych, stworzone przez ekspertów z dziedziny neurorehabilitacji i neuropsychologii. Skierowana jest do ośrodków rehabilitacyjnych chcących zyskać:

 • czas i wygodę,
 • większe zadowolenie i zaangażowanie pacjentów,
 • lepsze rezultaty terapeutyczne.

 

W Neuroformie wykorzystano technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rejestracji ruchów w 2D i 3D, których przydatność w neurorehabilitacji potwierdzają badania naukowe.

Z Neuroformą zyskasz nowoczesne narzędzie z elementami biofeedbacku, które zwiększy skuteczność Twojej pracy, i które polubią Twoi pacjenci!

Zamów

Co zyskujesz zamawiając Neuroformę dla Ośrodków?

Stanowisko komputerowe Neuroforma dla Ośrodków.

Neuroforma - mobilne stanowisko do rehabilitacji neurologicznej Wygodne, mobilne stanowisko składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego w technologii 3D.

Neuroforma - bezterminowy dostęp do ćwiczeń, terapii lustrzanej, korekcji postawy Bezterminowy dostęp do bazy ćwiczeń ruchowo-poznawczych oraz modułów: sesji ćwiczeniowych, terapii lustrzanej, dopasowania parametrów, bazy użytkowników, korekcji postawy, instrukcji multimedialnych.

Neuroforma - wdrożenie programu wraz ze szkoleniem personelu Wdrożenie Neuroformy wraz ze szkoleniem osób obsługujących stanowisko.

Neuroforma - bezpłatne aktualizacje przez 12 miesięcy od zakupu Bezpłatne aktualizacje przynajmniej 5 modułów ćwiczeniowych przez 12 miesięcy od zakupu.

Neuroforma - pełne wsparcie techniczne Pełne wsparcie techniczne przez 12 miesięcy od zakupu.

Zamów szczegółową ofertę

Wypełnij formularz. W przeciągu trzech dni roboczych na podany adres e-mail otrzymasz szczegółowe informacje o ofercie.

(mechanizm antyspamowy)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Titanis Sp. z o.o. ul. Bruna 2/44 w Warszawie w celu otrzymywania drogą elektroniczną wiadomości na tematy związane produktem Neuroforma.
Oświadczam, że znam prawo do wglądu, zmiany i żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych. Dane podaję dobrowolnie.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Abyśmy mogli wysyłać Ci informacje o Neuroformie musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie w tym celu Twoich danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Titanis Sp. z o.o. ul. Bruna 2/44 w Warszawie w celu otrzymywania drogą elektroniczną wiadomości na tematy związane produktem Neuroforma.

Oświadczam, że znam prawo do wglądu, zmiany i żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych. Dane podaję dobrowolnie.

Dziękujemy za wypełnienie formularza :)

W przeciągu trzech dni roboczych otrzymasz szczegółową ofertę na zakup Neuroformy dla Ośrodków.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną:

 

Dla kogo?

Neuroforma dla ośrodków - ćwiczenie w pozycji stojącej.

Stanowisko Neuroformy skierowane jest do ośrodków i gabinetów rehabilitacyjnych oraz innych instytucji pracujących z pacjentami w salach terapeutycznych, gdzie potrzebne jest narzędzie kompleksowe, precyzyjne, mobilne, łatwe w obsłudze.

Ćwiczenia w Neuroformie tworzone są dla pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspierają one rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po przebytym udarze mózgu oraz po urazach mózgu.

Neuroforma dla ośrodków - ćwiczenie w pozycji siedzącej. Neuroforma przystosowana jest do pracy w pozycji stojącej lub siedzącej. Może być używana do ćwiczeń z pacjentami poruszającymi się na wózku inwalidzkim.

Szerokie możliwości konfiguracji ćwiczeń pozwalają doświadczonemu fizjoterapeucie na wykorzystanie programu do pracy z innymi pacjentami wymagającymi usprawniania funkcji ruchowych i poznawczych.

Dlaczego?

Neuroforma - narzędzie z wielkimi możliwościami, które wzbogaci działalność rehabilitacyjną Neuroforma to niewielkie narzędzie z wielkimi możliwościami, które wzbogaci Twoją praktykę i podniesie konkurencyjność Twojej działalności.

Neuroforma - wielofunkcyjne narzędzie idealne dla Twoich pacjentów Zyskasz wiele narzędzi w jednym. Możesz w łatwy i szybki sposób modyfikować różnorodne ćwiczenia i dostosowywać je do potrzeb i możliwości pacjentów z różnymi dysfunkcjami.

Neuroforma - nowoczesny ośrodek jaki pacjenci lubią Twój ośrodek stanie się bardziej nowoczesny. Twoi pacjenci polubią pracę z Neuroformą dzięki atrakcyjnej formie ćwiczeń, ich różnorodności, elementowi rywalizacji i weryfikacji rezultatów.

Neuroforma - półautomatyczne stanowisko dzięki któremu zyskasz czas i wygodę Zyskasz czas i wygodę. Neuroforma to półautomatyczne stanowisko, przy którym - po uruchomieniu odpowiedniego ćwiczenia - pacjenci mogą pracować samodzielnie. Moduł korekcji postawy będzie czuwał nad poprawnością wykonania ćwiczeń.

Neuroforma - bezpłatne aktualizacje z nowymi ćwiczeniami i funkcjami Będziesz otrzymywał bezpłatne aktualizacje z nowymi ćwiczeniami i funkcjonalnościami przez pierwsze 12 miesięcy.

Co obecnie?

Stanowisko Neuroformy

Neuroforma to niewielkie stanowisko z wielkimi możliwościami!

Neuroforma dla Ośrodków - stanowisko komputerowe do ćwiczeń funkcji ruchowych i poznawczych w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Neuroforma to wygodne urządzenie składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego 3D, umożliwiającego precyzyjną obserwację aktywności pacjentów.

Urządzenie jest solidne i łatwe w obsłudze. Możesz je swobodnie przemieszczać i dostosowywać jego parametry do potrzeb Twoich pacjentów.

Całość w trakcie ćwiczenia zajmuje jedynie 6 metrów kwadratowych wolnej powierzchni.

 

Baza ćwiczeń ruchowo-poznawczych

Masz do dyspozycji różnorodne ćwiczenia dla różnorodnych pacjentów.

Korzystając z Neuroformy, pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu. Widzi na nim swoje lustrzane odbicie, wokół którego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty.

Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o poprawności i poziomie wykonania ćwiczenia (biofeedback). Jednocześnie zadania mają interaktywną i ciekawą formę, która motywuje pacjenta do systematycznej pracy.

Neuroforma - baza ćwiczeń ruchowo - poznawczych do neurorehabilitacji. Ćwiczenia w Neuroformie angażują głównie kończyny górne. Aby pacjent mógł ćwiczyć z Neuroformą, musi mieć sprawną przynajmniej jedną z nich, chociaż w niewielkim zakresie.

Neuroforma zawiera ćwiczenia angażujące jednocześnie funkcje ruchowe oraz poznawcze, dzięki zastosowaniu tzw. paradygmatu podwójnego zadania.

Ćwiczenia kładące nacisk na funkcje ruchowe zaprojektowane zostały z myślą o usprawnianiu:

 • precyzji ruchów,
 • koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • ruchomości stawów,
 • siły i wytrzymałości mięśni w zakresie kończyn górnych i wszystkich odcinków kręgosłupa.

W ćwiczeniach nakierowanych na usprawnianie funkcji poznawczych, dochodzą zadania rozwijające m.in.:

 • procesy spostrzegania,
 • procesy podejmowania decyzji,
 • uwagę,
 • pamięć.

Całość uzupełniona jest o ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

Używając Neuroformy masz do dyspozycji stale powiększającą się bazę ćwiczeń, z których większość zawiera 15 poziomów trudności oraz od 4 do 10 możliwości dostosowania przebiegu ćwiczenia do zakresu ruchu danego pacjenta. Daje to razem nawet 150 kombinacji w danym module ćwiczeniowym!

Moduł sesji ćwiczeniowych

Układaj samodzielnie dowolne moduły ćwiczeniowe w różnorodne sesje ćwiczeń.

Neuroforma - tworzenie zindywidualizowanych sesji ćwiczeniowych. Setki wariantów konfiguracji sesji ćwiczeniowych dadzą Ci ogromne możliwości dostosowywania Neuroformy do potrzeb swoich pacjentów, planowania terapii dla poszczególnych pacjentów i weryfikacji jej rezultatów. Różnorodność sesji sprawi, że ćwiczenia z Neuroformą będą dla Twoich pacjentów przyjemne i zajmujące.

 

Moduł terapii lustrzanej

Realizuj z Neuroformą procedury terapii lustrzanej w niespotykany dotychczas sposób.

Neuroforma - moduł terapii lustrzanej. W Neuroformie znajdziesz osobno wyróżniony moduł ćwiczeniowy, w którym dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii 3D, tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i monitorem. Pacjent z połowiczym niedowładem korzystający z modułu, widzi siebie wykonującego w pełni symetryczne ruchy obiema kończynami.

Moduł terapii lustrzanej w Neuroformie daje pacjentowi nieosiągalną w tradycyjnym podejściu swobodę ruchu, pozostawiając jednocześnie silne wrażenie realności tego, co widzi.

 

Moduł dopasowywania parametrów ćwiczeń

Korzystaj z gotowych programów ćwiczeń lub modyfikuj je zgodnie z potrzebami Twoich pacjentów.

Neuroforma - ustawianie parametrów ćwiczeń Ćwiczenia w Neuroformie przygotowane są w taki sposób, aby można było pracować z pacjentami posiadającymi nawet bardzo mały zakres ruchów w jednej lub obydwu kończynach górnych. Korzystając z gotowych zestawów, przed uruchomieniem danego ćwiczenia wybierzesz poziom trudności, ilość powtórzeń oraz zakres ruchu pacjenta.

W każdej chwili, w łatwy sposób możesz modyfikować te ustawienia.

 

Moduł bazy pacjentów

Zbieraj dane z sesji i obserwuj rezultaty swoich pacjentów.

Baza pacjentów w Neuroformie - możliwość gromadzenia i przeglądania rezultatów. W Neuroformie możesz dodawać do bazy dowolną liczbę pacjentów. Dane z każdej sesji pacjenta są zapamiętywane. Dzięki temu dla każdego pacjenta obejrzysz m. in:

 • historię wykonanych ćwiczeń,
 • osiągane wyniki,
 • trendy pojawiające się na dłuższych odcinkach czasu.

W łatwy sposób ustawisz także kolejną sesję - program zasugeruje odpowiednią konfigurację parametrów, na podstawie informacji z poprzednich sesji ćwiczeniowych.

 

Moduł korekcji postawy w trójwymiarze

Z Neuroformą Twoi pacjenci ćwiczą prawidłowo.

Bardzo istotna jest zarówno wyjściowa postawa pacjenta, jak również jego postawa w trakcie wykonywania ćwiczeń. Moduł postawy 3D skutecznie odnosi się do tego problemu, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii analizy trójwymiarowego obrazu ze specjalnej kamery.

Neuroforma dla ośrodków - automatyczna korekcja postawy.

Przed ćwiczeniem oraz w jego trakcie pacjent otrzyma natychmiastową informację zwrotną:

 • jeśli będzie ustawiony w nieodpowiednim miejscu,
 • pozycja jego sylwetki będzie wskazywała na stosowanie kompensacji,
 • lub gdy będzie niepoprawnie wykonywał ćwiczenie.

Wykrywanie wszystkich tych niepożądanych sytuacji jest wspierane przez automatyczny moduł korekcji postawy w trójwymiarze.

 

Moduł instrukcji multimedialnych

Z Neuroformą pacjent otrzymuje jasne i przejrzyste instrukcje wykonywania ćwiczenia.

Neuroforma - ćwiczenie funkcji poznawczych. Przed każdym ćwiczeniem pacjent obejrzy film instruktażowy, na którym wskazany jest:

 • cel ćwiczenia,
 • pozycja wyjściowa,
 • sposób wykonania zadania,
 • oraz jakie aspekty sprawności ruchowej i poznawczej pacjent usprawnia.

W trakcie ćwiczenia pacjent usłyszy również natychmiastową informację zwrotną o poprawności wykonania zadania.

 

Dzięki modułowi instrukcji multimedialnych w Neuroformie Twoi pacjenci będą mogli samodzielnie wykonywać ćwiczenia, a ryzyko nieprawidłowego wykonywania ćwiczenia będzie znacznie mniejsze.

Referencje

dr n. med. Piotr Pietras, II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Możliwości tworzenia i oceny programów rehabilitacji z jednoczesnym zapewnieniem choremu ćwiczącemu informacji zwrotnej o poprawności wykonywanych ćwiczeń umożliwiają skuteczne uzupełnienie standardowego programu rehabilitacji.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie

W oddziale Rehabilitacji Neurologicznej pracę z systemem Neuroforma zaproponowano około 30 pacjentom. W opinii tych osób ocena programu była bardzo wysoka, pacjenci chętnie uczestniczyli w zajęciach. W pełni wyrażamy pozytywną opinię dla programu Neuroforma.

Dom Opieki Jarcewo, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Program Neuroforma jest nieocenionym dodatkiem do rehabilitacji ruchowej pacjentów po przebytym udarze mózgu oraz pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych. W przystępny sposób pacjent odzyskuje utracone funkcje, a uzyskane efekty cieszą i motywują do dalszego działania.

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2

Uważam, że jest to doskonałe uzupełnienie standardowego procesu terapeutycznego, rozwijające sprawność ruchową, koordynację oraz stymulujące procesy poznawcze. Wdrożenie programu Neuroforma do naszego pakietu wieloprofilowej rehabilitacji znacznie uatrakcyjniło ofertę ośrodka, przyczyniło się do poprawy stanu psycho-ruchowego wielu pacjentów, a współpraca z firmą Titanis Sp. z o.o. jest godna polecenia.

Referencje, opinie użytkowników Neuroformy

Udostępniaj Neuroformę swoim pacjentom - zobacz jak to działa

Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów!