Neuroforma PRO

Wprowadź interaktywną rehabilitację z Neuroformą PRO

Wykorzystaj wielozadaniowe urządzenie do ćwiczeń z elementami rozszerzonej rzeczywistości i biofeedbacku.

Sprawdź szczegóły

Zamów kontakt naszego doradcy

Czym jest Neuroforma PRO?

01
Wielozadaniowa stacja

Neuroforma PRO to innowacyjna i interaktywna stacja do rehabilitacji funkcji ruchowo-poznawczych i kontroli równowagi. Stworzona przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji i neuropsychologii.

02
Optymalizacja pracy specjalistów

Stanowi doskonałe narzędzie dla nowoczesnych placówek medycznych. Neuroforma PRO uzupełnia i optymalizuje pracę specjalistów i zwiększających skuteczność terapii.

03
Analiza postępów

Zawiera moduł analizy postępów oraz różnorodne, interaktywne moduły ćwiczeń wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości i biofeedback.

04
Rehabilitacja hybrydowa

Neuroforma PRO z TeleNeuroformą to unikalne połączenie rehabilitacja stacjonarnej i zdalnej, umożliwając zachowanie ciągłości rehabilitacji.

Neuroforma PRO to rozwiązanie dla:
 • szpitali
 • ośrodków rehabilitacyjnych
 • domów opieki
 • innych placówek i podmiotów prowadzących terapię, rehabilitację lub profilaktyczne działania prozdrowotne, szczególnie dla seniorów

Dla kogo?

Neuroforma wspiera systematyczną rehabilitację szerokiego grona odbiorców!
Zastosowanie
 • rehabilitacja neurologiczna
 • rehabilitacja neuropsychologiczna
 • kinezyterapia
 • geriatria
 • rehabilitacja pourazowa
 • wsparcie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością
 • profilaktyka prozdrowotna
Usprawnienie funkcji ruchowych
 • ruchomość stawów
 • siła i wytrzymałość mięśni
 • koordynacja wzrokowo-ruchowa
 • synchronizacja i kontrola ruchów
 • szybkość reakcji
 • koordynacja ruchów przeciwstronnych
 • trening równowagi
 • dystrybucja obciążenia
Usprawnienie funkcji poznawczych
 • skupienie uwagi
 • hamowanie reakcji odruchowych
 • pamięć
 • operowanie posiadanę wiedzą
 • percepcja wzrokowa
 • rozwiązywanie problemów
 • liczenie i czytanie
 • podejmowanie decyzji

Co zawiera Neuroforma PRO

Neuroforma PRO
Neuroforma to niewielkie stanowisko z wielkimi możliwościami!

Neuroforma PRO to urządzenie do rehabilitacji z biofeedbackiem. Składa się z:

 • dużego wyświetlacza,
 • systemu komputerowego,
 • systemu optycznego 3D, umożliwiającego precyzyjną obserwację aktywności pacjentów.

Całość zamknięta jest w wygodnej, mobilnej obudowie chroniącej elementy sprzętowe przed bezpośrednim kontaktem z użytkownikami. Stanowisko zajmuje mało miejsca, jest solidne i łatwe w obsłudze. Możesz je swobodnie przemieszczać i dostosowywać jego parametry do potrzeb Twoich pacjentów.

Neuroforma PRO łączy w jednym wygodnym stanowisku sprzęt do rehabilitacji ręki, biofeedbacku i terapii poznawczej, system do terapii lustrzanej oraz platformę do ćwiczeń równowagi (moduł opcjonalny).

Baza ćwiczeń ruchowo-poznawczych
Korzystaj z różnorodnych ćwiczeń dla różnych grup pacjentów

Neuroforma PRO to znacznie więcej niż nowoczesny sprzęt do rehabilitacji ręki. System zawiera różnorodne ćwiczenia angażujące jednocześnie funkcje ruchowe oraz poznawcze, dzięki zastosowaniu tzw. paradygmatu podwójnego zadania. Ćwiczenia kładące nacisk na funkcje ruchowe zaprojektowane zostały z myślą o usprawnianiu precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ruchomości stawów, siły i wytrzymałości mięśni w zakresie kończyn górnych i wszystkich odcinków kręgosłupa. W ćwiczeniach nakierowanych na usprawnianie funkcji poznawczych, dochodzą zadania rozwijające m.in. procesy spostrzegania, procesy podejmowania decyzji, uwagę, pamięć. Całość uzupełniona jest o ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

Dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o poprawności i poziomie wykonania ćwiczenia – biofeedback. Rehabilitacja ma jednocześnie interaktywną i ciekawą formę, która motywuje pacjenta do systematycznej pracy.

Używając Neuroformy masz do dyspozycji stale powiększającą się bazę ćwiczeń, z których większość zawiera 28 poziomów trudności oraz od 4 do 10 możliwości dostosowania przebiegu ćwiczenia do zakresu ruchu danego pacjenta. Daje to razem nawet 280 kombinacji w danym module ćwiczeniowym!

Moduł sesji ćwiczeniowych
Układaj dedykowane programy ćwiczeń

W Neuroformie PRO możesz układać dla swoich pacjentów dedykowane programy ćwiczeń. Kilka kluczowych parametrów oraz mnogość gotowych ćwiczeń pozwolą Ci z łatwością dostosować plan rehabilitacji do potrzeb i możliwości swoich pacjentów.

Moduł sesji ćwiczeniowych pozwoli na wygodne planowanie terapii – program zasugeruje odpowiednią konfigurację parametrów na podstawie informacji z poprzednich sesji ćwiczeniowych. Co więcej, różnorodność sesji sprawi, że ćwiczenia z Neuroformą PRO będą dla Twoich pacjentów przyjemne i zajmujące.

Moduł informacji zwrotnej
Zbieraj dane z sesji i obserwuj rezultaty swoich pacjentów

Neuroforma PRO to nie tylko ćwiczenia, ale również narzędzie dające informację zwrotną dotyczącą postępów pacjentów. Monitoruj przebieg terapii i poziom sprawności dzięki klarownym i zrozumiałym dla personelu oraz pacjentów raportom prezentującym postępy rehabilitacji.

Moduł terapii lustrzanej
Zastosuj terapię lustrzaną w wyjątkowym wydaniu

Neuroforma PRO to nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie terapii lustrzanej. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii 3D, tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i monitorem. Poprzez zaawansowaną analizę i transformację obrazu, pacjent z połowicznym niedowładem widzi na ekranie własne odbicie lustrzane, na którym niesprawna kończyna porusza się symetrycznie i w takim samym zakresie, jak kończyna sprawna.

Terapia lustrzana w Neuroformie łączy sprawdzone metody z nowoczesną technologią. System do terapii lustrzanej Neuroforma PRO sprawi, że terapia pacjentami po udarze czy urazie mózgu będzie prosta, wygodna, skuteczna i jednocześnie przyjemna dla Twoich pacjentów.

Moduł dopasowywania parametrów
Korzystaj z gotowych programów ćwiczeń lub modyfikuj je zgodnie z potrzebami Twoich pacjentów

Ćwiczenia w Neuroformie przygotowane są w taki sposób, aby można było pracować z pacjentami nawet przy bardzo małym zakresie ruchów. Korzystając z gotowych zestawów, przed uruchomieniem danego ćwiczenia wybierzesz poziom trudności, liczbę powtórzeń oraz zakres ruchu pacjenta.

W każdej chwili, w łatwy sposób możesz modyfikować te ustawienia. W miarę upływu terapii Neuroforma PRO automatycznie zasugeruje właściwy poziom trudności i ustawienia, by dostosowywać intensywność i zakres zadań do bieżących możliwości pacjentów.

Moduł bazy pacjentów
Dodawaj dowolną liczbę pacjentów

W Neuroformie PRO masz możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kont pacjentów. Dzięki temu dla każdego z nich przechowasz dedykowane sesje treningowe oraz rezultaty i raporty z ćwiczeń. Możesz do tych danych wrócić w dowolnym momencie.

Moduł korekcji postawy w 3D
Zadbaj o rzetelność i poprawność

Bardzo istotna jest zarówno wyjściowa postawa pacjenta, jak również jego ustawienie w trakcie wykonywania ćwiczeń. Moduł postawy 3D skutecznie odnosi się do tego problemu, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii analizy trójwymiarowego obrazu ze specjalnej kamery.

Przed ćwiczeniem oraz w jego trakcie pacjent otrzyma natychmiastową informację zwrotną:

 • jeśli będzie ustawiony w nieodpowiednim miejscu,
 • pozycja jego sylwetki będzie wskazywała na stosowanie kompensacji,
 • lub gdy będzie niepoprawnie wykonywał ćwiczenie.

Wykrywanie wszystkich tych niepożądanych sytuacji jest wspierane przez automatyczny moduł korekcji postawy w trójwymiarze.

Moduł Neuroforma PRO Balance *

Moduł kontroli równowagi NeuroformaPRO Balance rozszerza możliwości stanowiska o interaktywne ćwiczenia kontroli równowagi na dedykowanej platformie posturograficznej.

* opcjonalny moduł Neuroforma PRO

Neuroforma PRO Balance to:

Różnorodne ćwiczenia
Zestaw różnorodnych ćwiczeń z obserwacją rezultatów i parametrów kontroli rówowagi.

Ćwiczenia przeznaczone są do rehabilitacji osób z zaburzeniami koordynacji i równowagi o różnej etiologii, w szczególności w chorobach związanych z zaburzeniami ośrodkowymi. Sprawdzą się również w rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej dzieci i osób dorosłych.

Są to różnorodne zadania na platformie posturograficznej ze wzrokowym sprzężeniem zwrotnym, zaprojektowane są zgodnie z paradygmatem podwójnego zadania.

Ćwiczenia mają na celu nie tylko poprawiać równowagę i przeciwdziałać upadkom, ale także rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i funkcje poznawcze.

Ćwiczenia przygotowane są dla pacjentów o różnorodnym stopniu sprawności – każde z nich zawiera aż 28 poziomów trudności. Przed każdym ćwiczeniem możliwe jest ustawienie parametrów, które umożliwią dostosowanie zadania do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

W module znajdziesz również raporty postępów i możliwość śledzenia zmian podstawowych parametrów równowagi.

Zestaw sprzętowy
Zestaw sprzętowy złożony z platformy posturograficznej oraz barierki asekuracyjnej.

Platforma do ćwiczeń jest bezprzewodowa, co minimalizuje ryzyko upadku. Mogą z niej korzystać osoby o masie do 150 kg.

Dla bezpieczeństwa pacjentów moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi zawiera barierkę asekuracyjną, która asekuruje pacjenta w trakcie ćwiczeń z czterech stron.

Dodatkowym atutem barierki jest możliwość szybkiego złożenia, co pozwala oszczędzić miejsce, kiedy moduł nie jest używany.

Do platformy otrzymasz również ładowarkę oraz wymienne akumulatory.

Moduł TeleNeuroforma

TeleNeuroforma to platforma umożliwiająca świadczenie zdalnych usług rehabilitacyjnych i koordynowanie terapii pacjentów ćwiczących w domu. Z TeleNeuroformy możesz korzystać z poziomu stanowiska Neuroforma PRO lub z dowolnego urządzenia mobilnego (np. komputera lub telefonu).
Neuroforma to system rehabilitacyjny przygotowany przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji, by zapewnić Ci kompleksowe wsparcie w powrocie do zdrowia.

Do domowych ćwiczeń pacjentom potrzebny jest tylko komputer lub tablet z kamerą internetową i dostęp do Internetu. Twoi pacjenci nie muszą być biegli w obsłudze komputera. Program jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Neuroforma PRO w połączeniu z TeleNeuroformą to zestaw narzędzi pozwalający Ci zwiększyć zasięg działania i zbudować unikalną ofertę kompleksowej rehabilitacji prowadzonej w trybie ciągłym.

Dowiedz się więcej
Korzyści z zastosowania Neuroformy PRO i TeleNeuroformy
 • optymalne wykorzystanie czasu i przestrzeni
 • możliwość obsługi wielu pacjentów jednocześnie, zarówno ćwiczących stacjonarnie, jak i zdalnie w warunkach domowych
 • optymalizacja kosztów rehabilitacji
 • uatrakcyjnienie oferty o ćwiczenia w rozszerzonej rzeczywistości
 • statystyki i analiza postępów generowane w trybie rzeczywistym
 • możliwość zapewnienia ciągłości i kontynuacji rehabilitacji w domu

Z systemem TeleNeuroform podniesiesz rezultaty terapeutyczne i zyskasz zadowolonych i oddanych pacjentów.

Opinie specjalistów
W oddziale Rehabilitacji Neurologicznej pracę z systemem Neuroforma zaproponowano około 30 pacjentom.

W opinii tych osób ocena programu była bardzo wysoka, pacjenci chętnie uczestniczyli w zajęciach. W pełni wyrażamy pozytywną opinię dla programu Neuroforma.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie
Neuroforma to sprawdzony i skuteczny system do kompleksowej rehabilitacji
ponad
150
Placówek
ponad
10 tys.
Pacjentów
ponad
50 tys.
Godzin rehabilitacji
ponad
50 mln.
Aktywności

Program Neuroforma jest nieocenionym dodatkiem do rehabilitacji ruchowej pacjentów po przebytym udarze mózgu oraz pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Atrakcyjność podnosi zróżnicowanie ćwiczeń oraz możliwość wyboru zadań z danej kategorii, pozwalających usprawniać jednocześnie funkcje poznawcze i koordynację wzrokowo-ruchową. Pacjenci chętnie uczestniczą w ćwiczeniach, starają się pobić własne wyniki z poprzednich sesji ćwiczeniowych i rywalizują też między sobą. Zauważa się znaczną poprawę funkcji poznawczych po terapii z Neuroformą. Neuroforma jest skutecznym narzędziem w terapii pacjentów z uszkodzeniami OUN. Program daje możliwość dobierania poziomów trudności oraz wymaganego zakresu ruchu, dzięki czemu można pracować z pacjentami nawet o niewielkich możliwościach ruchowych. Stałe monitorowanie postępów i bieżące modyfikacje ćwiczeń pozwalają na dostosowywanie zadań do aktualnej zdolności ruchowej i poznawczej pacjenta oraz rozwój i monitorowanie osiągniętych efektów. Neuroforma jest bardzo pozytywnie odbierana i stała się stałym elementem w terapii naszych podopiecznych. Niekiedy ociera się o elementy rywalizacji między pacjentami. Zaletą jest fakt, że pacjent sam może ćwiczyć w domu, korzystając z wersji domowej Neuroformy. Program jak najbardziej godny polecenia, jako przyjemne wsparcie rehabilitacji ruchowej i poznawczej. W przystępny sposób pacjent odzyskuje utracone funkcje, a uzyskane efekty cieszą i motywują do dalszego działania. Jesteśmy zadowoleni z pracy z oprogramowaniem, a kolejne jego modyfikacje ułatwiają nam codzienną pracę z pacjentem.

Dom Opieki Jarcewo
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Wdrożenie programu Neuroforma do naszego pakietu wieloprofilowej rehabilitacji znacznie uatrakcyjniło ofertę ośrodka, przyczyniło się do poprawy stanu psycho-ruchowego wielu pacjentów, a współpraca z firmą Titanis Sp. z o.o. jest godna polecenia.

Program Neuroforma wykorzystujemy w rehabilitacji neurologicznej naszych pacjentów od ponad roku. Uważam, że jest to doskonałe uzupełnienie standardowego procesu terapeutycznego, rozwijające sprawność ruchową, koordynację oraz stymulujące procesy poznawcze. Dzięki różnorodności ćwiczeń, możliwości zmieniania ich parametrów i projektowania zadań, program ten wdrożyliśmy dotychczas do rehabilitacji ok. 60 pacjentów w różnym wieku i z różnymi jednostkami chorobowymi, np: mózgowe porażenie dziecięce, stany powypadkowe, poudarowe, choroby genetyczne itp. Komputerowe aplikacje są bardzo pozytywnie odbierane przez naszych najmłodszych pacjentów, motywują je do ćwiczeń i sprawiają, że usprawnianie staje się zabawą, a tym samym są bardziej efektywne. Dodatkowym atutem Neuroformy jest możliwość rejestrowania wyników i prowadzenia statystyk. Dzięki tej funkcji można obserwować postępy terapeutyczne, dobierać najkorzystniejsze parametry ćwiczeń i dostosowywać je do możliwości chorego.

Zabajka 2
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci

System Neuroforma stanowi bardzo dobre uzupełnienie rehabilitacji w Ośrodku „TRATWA”, motywuje dzieci do ćwiczeń i pomaga uzyskać jak najbardziej kompleksowe efekty usprawniania.

Ćwiczenia z Neuroformą nie tylko poprawiają siłę i wytrzymałość mięśni, czy zakres ruchomości w stawach kończyny górnej i tułowia. Podczas swojej pracy zaobserwowałam również postępy w innych aspektach ruchu takich jak: płynność ruchów, precyzja ruchów, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Neuroforma nie tylko służy do rozwijania wyżej wymienionych funkcji ruchowych, ale także można ją wykorzystywać do rozwijania funkcji poznawczych, tj. spostrzeganie, koncentracja uwagi czy pamięć. Neuroforma pozwala na bieżąco i dokładnie kontrolować postępy danego pacjenta i dla samych dzieci stanowi to ogromną radość, gdy po wielu próbach przechodzą na wyższy poziom. W trakcie zajęć wszystkie dzieci są bardzo skupione i zainteresowane poszczególnymi zadaniami.

TRATWA
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Steklinku

Proces rehabilitacji dla danego pacjenta powinien być intensywny i trwać aż do odzyskania możliwych do przywrócenia funkcji, dlatego uważamy, że jest to doskonałe uzupełnienie chociażby terapii zajęciowej w placówkach stricte zajmujących się pacjentami neurologicznymi.

Pragniemy serdecznie podziękować za możliwość korzystania z programu NEUROFORMA wspierającego rehabilitację naszych pacjentów. Pracownicy placówki w okresie letnim testowali w pracy z pacjentami urządzenie komputerowe NEUROFORMA. Opinia placówki na temat przeprowadzania rehabilitacji z wykorzystaniem testowanego urządzenia jest pozytywna. Terapeuci pracujący z urządzeniem wskazują na szerokie możliwości wykorzystania programu NEUROFORMA w pracy z pacjentami z chorobami neurologicznymi lub po incydencie neurologicznym. Wskazuje na to po pierwsze forma siedząca, która nie wymaga zbyt dużego zaangażowania całego ciała, natomiast kładzie nacisk na precyzyjne wykonywanie ruchów, na maksymalne skupienie nad wykonywanym zadaniem. Poszczególne programy pozwalają na dostosowanie odpowiedniego stopnia trudności indywidualnie dla każdego pacjenta. Rehabilitacja z wykorzystaniem NEUROFORMY znajduje doskonałe zastosowanie w leczeniu pacjentów z SM, chorobą Parkinsona oraz po innych uszkodzeniach układu nerwowego. Programy są nastawione na udoskonalanie sprawności manualnej, wykonywanie precyzyjnych ruchów oraz trening czynności poznawczych.

Pulsantis
Poradnia Specjalistyczno-Rehabilitacyjna

W oddziale Rehabilitacji Neurologicznej pracę z systemem Neuroforma zaproponowano około 30 pacjentom. W opinii tych osób ocena programu była bardzo wysoka, pacjenci chętnie uczestniczyli w zajęciach. W pełni wyrażamy pozytywną opinię dla programu Neuroforma.

Po możliwości przetestowania programu Neuroforma jesteśmy miło zaskoczeni jego prostą formą obsługi dla użytkownika, a zarazem bardzo bogatą ofertą ćwiczeń z zakresu orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz torowania proprioceptywnego. Uwzględniono również pacjentów z zaburzeniami pamięci krótkotrwałej oraz zespołem zaniedbywania jednostronnego. Program jest dobry pod względem możliwości korzystania przez pacjenta w warunkach domowych, ułatwiona obsługa poprzez bardzo przejrzyste i zrozumiałe – intuicyjne menu nie przysparza problemów w obsłudze. Dodatni efekt motywacyjny osiąga się poprzez mechanizmy rywalizacji i nagrody. Dodatkowym atutem jest możliwość ustawienia w pamięci zestawów ćwiczeń, np. najbardziej lubianych przez pacjenta lub właśnie tych, które są najbardziej pożądane. Dane z sesji ćwiczeniowej są automatycznie zapisywane i analizowane, a następnie prezentowane w postaci krótko- i długookresowych podsumowań. Program codziennie przypomina pacjentowi o sesji ćwiczeniowej, co pomaga zachować systematyczność rehabilitacji.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej
Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie

Rada Główna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego z wielkim zainteresowaniem i nadzieją przygląda się pracom informatyków zespołu Titanis, którzy przygotowują program komputerowy wspomagający rehabilitację osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Z przyjemnością Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego udziela patronatu dla tego przedsięwzięcia. Jednocześnie wyrażamy zgodę na posługiwanie się przez zespół Titanis logiem PTSR wraz z informacją o udzielonym patronacie w miejscach promujących projekt (np. strona www.titanis.pl, prezentacje etc.). Ze swojej strony Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego w ramach udzielonego partonatu zobowiązuje się współpracować z zespołem w zakresie informowania o programie poprzez strony internetowe PTSR. Jesteśmy też gotowi do partnerstwa z zespołem Titanis w przypadku tworzenia projektów oraz ubiegania się o dotacje, które pozwolą na szybszą finalizację prac i udostępnienie programu osobom chorującym na stwardnienie rozsiane.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Neuroforma została nagrodzona tytułem „Innnowacyjny Polski Produkt”, przyznanym przez Krajowego Konsultanta w dziedzinie fizjoterapii, dra n. biol. Zbigniewa Wrońskiego.

Nagroda została wręczona przedstawicielowi firmy Titanis Sp. z o.o. w dniu 18.09.2015 r. w Łodzi. Stanowi ona potwierdzenie, że Neuforoma, jako nowoczesny komputerowy program, który łączy ćwiczenia ruchowe i poznawcze, należy do czołowych innowacyjnych produktów w dziedzinie fizjoterapii w Polsce.

dr n. biol. Zbigniew Wroński

Krajowy Konsultant w dziedzinie fizjoterapii

Niewiele znam organizacji „pozanaukowych”, które tak chętnie jak Titanis korzystałyby z najnowszych osiągnięć nauki i starały się aplikować wyniki badań do rozwijania swych produktów. Z pewnością takie działania zwiększają wiarygodność oraz skuteczność rozwiązań oferowanych przez Titanis.

Firmę Titanis miałam okazję poznać podczas realizacji stażu w ramach programu „Staż sukcesem naukowca” (grudzień 2013 – maj 2014). Niewiele znam organizacji „pozanaukowych”, które tak chętnie jak Titanis korzystałyby z najnowszych osiągnięć nauki i starały się aplikować wyniki badań (np. z zakresu obrazowania mózgu, interakcji komputer-mózg itd.) do rozwijania swych produktów. Z pewnością takie działania zwiększają wiarygodność oraz skuteczność rozwiązań oferowanych przez Titanis. Kolejnym atutem firmy jest doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na rozwój oraz grantów na badania. Jako organizacja dość młoda ma na swoim koncie wiele projektów oraz wygranych konkursów o fundusze, dzięki którym realizuje ambitne projekty naukowe i wprowadza na rynek innowacyjne produkty. To świadczy o dużym potencjale firmy. Osobiście jestem pełna podziwu dla firmy, jej pracowników i osiągnięć.

dr Dorota Kobylińska

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Zapoznanie się z edytorem ćwiczeń programu pozwoliło mi na ocenę, iż aplikacja Neuroforma stanowi wartościowe uzupełnienie klasycznego modelu rehabilitacji osób chorych.

Twórcę Neuroformy Mateusza Kruszyńskiego poznałem na kongresie poświęconym rehabilitacji. Plany badawcze związane z oceną efektów stosowania programu rozpoczęliśmy od programu Unii Europejskiej „Staż sukcesem naukowca”. Zapoznanie się z edytorem ćwiczeń programu pozwoliło mi na ocenę, iż aplikacja Neuroforma stanowi wartościowe uzupełnienie klasycznego modelu rehabilitacji osób chorych. Łatwość jej stosowania, możliwość pracy na klasycznym komputerze PC, możliwości tworzenia i oceny programów rehabilitacji z jednoczesnym zapewnieniem choremu ćwiczącemu informacji zwrotnej o poprawności wykonywanych ćwiczeń umożliwiają skuteczne uzupełnienie standardowego programu rehabilitacji.

dr n. med. Piotr Pietras

II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Z Neuroformą ćwiczę już ponad pół roku. Bardzo podoba mi się różnorodność ćwiczeń i to, że zadania nie skupiają się tylko na stronie umysłowej, ale także fizycznej. Niektóre ćwiczenia wyglądają jak dobra zabawa, a satysfakcja ze zdobywania coraz wyższych poziomów zachęca do częstszego uruchamiania programu.

Podoba mi się, że sama ustalam czas, kiedy ćwiczę i czas, jaki spędzam z programem. W Neuroformie cenię to, że w każdej chwili mogę przerwać i odpocząć i po chwili wznowić program na przerwanym ćwiczeniu. Polecam Neuroformę każdemu, kto chce w ciekawy sposób usprawnić swój umysł i koordynację ruchową.

Pani Stanisława

pacjentka

Jestem chora na stwardnienie rozsiane, mam problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową, równowagą, czasami z mówieniem i różne przykurcze i drętwienia. Ćwiczę z Neuroformą około pół roku. Program znalazłam przypadkowo w Internecie.

Neuroforma zwiększa u mnie motywację do ćwiczeń. Po niecałych trzech miesiącach widzę już pierwsze efekty, co jeszcze bardziej mnie motywuje. Dodatkowo, program przypomina mi codziennie o ćwiczeniach. Możliwość ćwiczenia w domu jest dla mnie bardzo ważna. Lubię ciszę i spokój. Pozwala mi na zaoszczędzenie czasu i pozwala ćwiczyć w każdej porze dnia. Ćwiczenia są dopasowane do moich potrzeb. W moim przypadku pozwalają mi na ćwiczenie koordynacji wzoroko-ruchowej, koncentracji i pamięci. Neuroforma prowadzi przez kolejne sesje, a polecenia wydawane przez program są proste i ułatwiają przejście przez kolejne ćwiczenia.

Pani Małgorzata

pacjentka

Muszę stwierdzić, że ukazujące się na ekranie monitora przypomnienia o ćwiczeniach są bardzo motywujące do codziennego ćwiczenia i zachęcają, kiedy brakuje mi motywacji. Ćwiczenia są samą przyjemnością i są zróżnicowane.

Pani Zofia

pacjentka

Ćwiczenia w Neuroformie są proste, zrozumiałe, a jednocześnie atrakcyjne. Zachęcają mnie do dalszych ćwiczeń. Lubię ćwiczyć z Neuroformą. Z przyjemnością znajduję czas na ćwiczenia w ciągu dnia.

Neuroforma zwiększa u mnie motywację do ćwiczeń. Po niecałych trzech miesiącach widzę już pierwsze efekty, co jeszcze bardziej mnie motywuje. Dodatkowo, program przypomina mi codziennie o ćwiczeniach. Możliwość ćwiczenia w domu jest dla mnie bardzo ważna. Lubię ciszę i spokój. Pozwala mi na zaoszczędzenie czasu i pozwala ćwiczyć w każdej porze dnia. Ćwiczenia są dopasowane do moich potrzeb. W moim przypadku pozwalają mi na ćwiczenie koordynacji wzoroko-ruchowej, koncentracji i pamięci. Neuroforma prowadzi przez kolejne sesje, a polecenia wydawane przez program są proste i ułatwiają przejście przez kolejne ćwiczenia.

Pan Radosław

pacjent

Z Neuroformy na stałe korzystam od czterech miesięcy. Po raz pierwszy spotkałam się z tą formą rehabilitacji na turnusie w ośrodku, gdzie rehabilitant wprowadził mnie w podstawowy zakres obsługi tego programu.

Było to początkowo trudne, ale przy jego wsparciu chciałam ćwiczyć jak najwięcej, a później mieć już jako swoją własność w domu. Obecnie mając już ten program ćwiczę codziennie, a sprawia mi to wielką przyjemność. Mimo zmęczenia, jakie odczuwam mam wielką satysfakcję, kiedy czuję, że moje górna część ciała jest w znacznie lepszej formie. Każde ćwiczenie daje mi maksymalną ilość punktów, co jeszcze bardziej mobilizuje mnie do pracy i budowania sprawności, a wtedy efekt jest coraz lepszy. Obecnie nie ma dnia, w którym nie korzystałabym z Neuroformy. Traktuję to jako swój obowiązek. Jestem bardzo zadowolona z rehabilitacji, jaką daje mi Neuroforma, jak najbardziej polecam wszystkim, którzy mają podobne problemy, bo tu właśnie jest bardzo duża szansa na poprawę swego stanu zdrowia. Polecam, naprawdę warto!

Pani Barbara

pacjentka

Jestem bardzo zadowolona z ćwiczeń z Neuroformą i z tego, że mogę je wykonywać w domu. Ćwiczenia są ciekawe, atrakcyjne, pomagają w koncentracji i motywują do regularnego ich wykonywania. Podoba mi się to, że ćwiczenia są coraz trudniejsze. Przejście kolejnych etapów daje mi wiele satysfakcji.

Pani Monika

pacjentka

Zamówiłam program Neuroforma dla swojej mamy, która choruje na stwardnienie rozsiane. Nigdy wcześniej nie korzystała z żadnego programu komputerowego, dlatego byłam zadowolona z próbnej wersji.

Okazało się, że moja mama świetnie sobie radzi z programem, ćwiczy chętnie i pewnie dlatego systematycznie. Uruchamia program samodzielnie, choć nigdy wcześniej nie miała styczności z komputerem. Ćwiczenia dostosowane do stopnia niepełnosprawności sprawiają zadowolenie z wykonywania oraz poprawę sprawności na lepszą. Mama chętnie opowiada o poprawie, którą liczbowo i opisowo program prezentuje w postaci wykresów. Szata graficzna jest przejrzysta, czytelna i bardzo łatwa w obsłudze, a jednocześnie jest bardzo dużo możliwości własnego dopasowania. Od czterech miesięcy korzystamy z programu Neuroforma. Mama jest zadowolona z ćwiczeń, a ja z poprawy stanu jej zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Program Neuroforma jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wymagają rehabilitacji, a jednocześnie mają problem z dotarciem do odpowiednich jednostek rehabilitacyjnych.

Pani Agnieszka

pacjentka

Skuteczność TeleNeuroformy potwierdzona w badaniach klinicznych

Efektywność ćwiczeń z TeleNeuroformą została zbadana w ramach grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju („TeleNeuroforma Kliniczna – zweryfikowany klinicznie system domowej rehabilitacji dla osób z wybranymi chorobami neurologicznymi”).

W badaniach wzięło udział 111 pacjentów z 3 grup schorzeń. Poprawę funkcji ruchowych i poznawczych zaobserwowano we wszystkich trzech grupach już po 6 tygodniach ćwiczeń. Wartością dodaną był spadek symptomów depresji. Korzystanie z TeleNeuroformy było dla pacjentów angażujące i motywujące, co potwierdził bardzo wysoki wskaźnik systematyczności. Pacjenci ćwiczyli średnio w 87% dni, które objęło badanie.

Projekt został zrealizowany przez konsorcjum w składzie: Titanis Sp z o. o., Instytut Psychiatrii i Neurologii, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Polskie Stowarzyszenie Choroby Huntingtona, Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową.

Neuroforma - zweryfikowany klinicznie program do rehabilitacji
Zaufali nam
Poznaj szczegóły oferty
Neuroforma PRO
W pakiecie otrzymasz:
Bezterminową licencję Neuroforma PRO
 • baza ćwiczeń ruchowo-poznawczych
 • moduł bazy pacjentów (bez limitów użytkowników)
 • moduł sesji ćwiczeniowych
 • moduł informacji zwrotnej Neuroforma PRO
 • moduł terapii lustrzanej
 • moduł dopasowania parametrów ćwiczeń
 • moduł korekcji postawy w 3D
 • moduł instrukcji multimedialnych
Urządzenie Neuroforma PRO
 • mobilne stanowisko Neuroforma PRO
 • komputer
 • system optyczny 3D
 • ekran 40 cali
 • niezbędne akcesoria
Neuroforma PRO Balance
W pakiecie otrzymasz:
Bezterminową licencję Neuroforma PRO
 • baza ćwiczeń na kontrolę równowagi
 • baza ćwiczeń łącząca kontrolę równowagi i koordynację wzrokowo – ruchową
 • moduł informacji zwrotnej Balance
 • moduł dopasowania parametrów ćwiczeń
 • moduł instrukcji multimedialnych
Urządzenie Neuroforma PRO
 • bezprzewodowa platforma posturograficzna
 • składana barierka asekuracyjna, asekurująca użytkownika z 4 stron
 • niezbędne akcesoria

Aby skorzystać z modułu Balance musisz posiadać Neuroformę PRO!

TeleNeuroforma
W pakiecie otrzymasz:
Bezterminową licencję Neuroforma PRO
 • możliwość uruchomienia z poziomu urządzenia Neuroforma PRO lub na dowolnym urządzeniu mobilnym
 • dodawanie dowolnej liczby profili pacjentów
 • udostępnianie pacjentom progamu do ćwiczeń w domu (Neuroforma PLUS)
 • tworzenie dedykowanych sesji rehabilitacji w oparciu o dostępne moduły ćwiczeniowe lub autorskie ćwiczenia dodane do systemu
 • obserwowanie rezultatów użytkowników ćwiczących w domu
 • udzielanie informacji zwrotnej i modyfikowanie sesji ćwiczeń