Czym jest Neuroforma dla terapeutów?

Już teraz Neuroforma dla terapeutów zawiera możliwość prowadzenia rehabilitacji pacjentów zdalnie!

 

Neuroforma dla terapeutów to program komputerowy do indywidualnej pracy z pacjentami wymagającymi usprawniania funkcji ruchowych i poznawczych. Do korzystania z programu potrzebujesz jedynie komputera i kamerki internetowej.

Neuroforma kierowana jest do terapeutów chcących korzystać z nowoczesnych i profesjonalnych narzędzi, które zwiększą skuteczność ich pracy i zmobilizują pacjentów do regularnych ćwiczeń.

Prowadź rehabilitację zdalnie. Jak to działa?

Z TeleNeuroformą możesz udostępniać swoim pacjentom domową wersję Neuroformy i zdalnie koordynować ćwiczenia wielu pacjentów w jednym czasie!

Dzięki TeleNeuroformie możesz wprowadzić do swojej praktyki innowacyjne usługi telerehabilitacyjne.

 

TeleNeuroformaa.png

Program Neuroforma dla terapeutów wyposażony jest w prosty w obsłudze panel zarządzania użytkownikami. Możesz za jego pomocą w prosty sposób udostępniać swoim pacjentom program do ćwiczeń w domu - wcześniej dobierając odpowiednie ćwiczenia i ustawiając właściwe dla danej osoby parametry.

W trakcie trwania domowej terapii pacjent samodzielnie wykonuje wybrane ćwiczenia funkcji ruchowych i poznawczych w paradygmacie podwójnego zadania (dual-task). 

W panelu zarządzania możesz w każdej chwili obejrzeć raport z rezultatami pacjentów oraz modyfikować parametry zadanego programu ćwiczeń. 

W razie potrzeby możesz również komunikować się z wybranym pacjentem.

Wypełnij krótki formularz. W odpowiedzi otrzymasz bezpłatną wersję demonstracyjną!

Wypróbuj bezpłatnie Neuroformę dla terapeutów

Wypełnij poniższy formularz. Na wskazany adres e-mail otrzymasz plik instalacyjny do bezpłatnej wersji demonstracyjnej na 7 dni z możliwością wypróbowania świadczenia zdalnych usług rehabilitacyjnych.

Zamów bezpłatną wersję demonstracyjną Neuroformy dla terapeutów na 7 dni!

 

Dziękujemy za wypełnienie formularza :)

W przeciągu 3 dni roboczych na wskazany adres e-mail otrzymasz bezpłatną wersję demonstracyjną Neuroformy na 7 dni.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Dla kogo?

Neuroforma dla terapeutów - ćwicz z pacjentami w swoim gabinecie

Neuroforma dla Terapeutów skierowana jest do specjalistów pracujących z pacjentami indywidualnie, którzy chcą zyskać wygodne i kompleksowe narzędzie wspierające proces neurorehabilitacji.

Ćwiczenia w Neuroformie tworzone są dla pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspierają one rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po przebytym udarze mózgu oraz po urazach mózgu.

Neuroforma dla terapeutów - zadawaj swoim pacjentom ćwiczenia w domu. Neuroforma przystosowana jest do pracy w pozycji stojącej lub siedzącej. Może być używana do ćwiczeń z pacjentami poruszającymi się na wózku inwalidzkim.

Szerokie możliwości konfiguracji ćwiczeń pozwalają doświadczonemu fizjoterapeucie na wykorzystanie programu do pracy z innymi pacjentami wymagającymi usprawniania funkcji ruchowych i poznawczych.

Dlaczego warto korzystać z Neuroformy dla terapeutów?

Neuroforma to niewielkie narzędzie z wielkimi możliwościami, które wzbogaci Twoją praktykę.

Neuroforma - wiele narzędzi dla Twojego gabinetu rehabilitacyjnego  Zyskasz wiele narzędzi w jednym. Możesz w łatwy i szybki sposób modyfikować różnorodne ćwiczenia i dostosowywać je do potrzeb i możliwości pacjentów z różnymi dysfunkcjami.

Neuroforma - nowoczesna i konkurencyjna praktyka rehabilitacyjna Twoja praktyka stanie się bardziej nowoczesna i konkurencyjna. Dzięki użyciu ćwiczeń w formie prostych zadań, zwiększysz atrakcyjność i różnorodność swoich sesji.

Neuroforma - pokaż rezultaty rehabilitacji swoim pacjentom  Pokażesz pacjentowi twarde rezultaty Waszej wspólnej pracy. Nawet małe postępy Twoich pacjentów będą widoczne w wynikach osiąganych w Neuroformie. Wreszcie w łatwy sposób pokażesz pacjentom skuteczności swoich działań!

Neuroforma - zyskaj czas i wygodę zlecając pacjentom samodzielne ćwiczenia Zyskasz czas i wygodę. Po uruchomieniu odpowiedniego ćwiczenia, pacjenci mogą pracować samodzielnie pod Twoim okiem. 

Neuroforma - trwała relacja z pacjentem dzięki domowej wersji programu  Zbudujesz trwałą relację z pacjentem. Twoi pacjenci polubią pracę z Neuroformą i wreszcie będą zmotywowani do indywidualnej pracy, dzięki domowej wersji Neuroformy dla pacjentów. Tym bardziej staniesz się ich opiekunem, konsultantem i źródłem motywacji.

Co obecnie?

 

Baza ćwiczeń ruchowo-poznawczych

Masz do dyspozycji różnorodne ćwiczenia dla różnorodnych pacjentów.

Korzystając z Neuroformy, pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu. Widzi na nim swoje lustrzane odbicie, wokół którego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty.

Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o poprawności i poziomie wykonania ćwiczenia (biofeedback). Jednocześnie zadania mają interaktywną i ciekawą formę, która motywuje pacjenta do systematycznej pracy.

Baza ćwiczeń ruchowo - poznawczych w Neuroformie Ćwiczenia w Neuroformie angażują głównie kończyny górne. Aby pacjent mógł ćwiczyć z Neuroformą, musi mieć sprawną przynajmniej jedną z nich, chociaż w niewielkim zakresie.

Neuroforma zawiera ćwiczenia angażujące jednocześnie funkcje ruchowe oraz poznawcze, dzięki zastosowaniu tzw. paradygmatu podwójnego zadania.

Ćwiczenia kładące nacisk na funkcje ruchowe zaprojektowane zostały z myślą o usprawnianiu:

 • precyzji ruchów,
 • koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • ruchomości stawów,
 • siły i wytrzymałości mięśni w zakresie kończyn górnych i wszystkich odcinków kręgosłupa.

W ćwiczeniach nakierowanych na usprawnianie funkcji poznawczych, dochodzą zadania rozwijające m.in.:

 • procesy spostrzegania,
 • procesy podejmowania decyzji,
 • uwagę,
 • pamięć.

Całość uzupełniona jest o ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

Używając Neuroformy masz do dyspozycji stale powiększającą się bazę ćwiczeń, z których większość zawiera 15 poziomów trudności oraz od 4 do 10 możliwości dostosowania przebiegu ćwiczenia do zakresu ruchu danego pacjenta. Daje to razem nawet 150 kombinacji w danym module ćwiczeniowym!

 

Moduł sesji ćwiczeniowych

Układaj samodzielnie dowolne moduły ćwiczeniowe w różnorodne sesje ćwiczeń.

Tworzenie sesji ćwiczeniowej w Neuroformie Setki wariantów konfiguracji sesji ćwiczeniowych dadzą Ci ogromne możliwości dostosowywania Neuroformy do potrzeb swoich pacjentów, planowania terapii dla poszczególnych pacjentów i weryfikacji jej rezultatów. 

Różnorodność sesji sprawi, że ćwiczenia z Neuroformą będą dla Twoich pacjentów przyjemne i zajmujące.

 

Moduł dopasowywania parametrów ćwiczeń

Korzystaj z gotowych programów ćwiczeń lub modyfikuj je zgodnie z potrzebami Twoich pacjentów.

Ustawianie parametrów ćwiczeń w Neuroformie Ćwiczenia w Neuroformie przygotowane są w taki sposób, aby można było pracować z pacjentami posiadającymi nawet bardzo mały zakres ruchów w jednej lub obydwu kończynach górnych. Korzystając z gotowych zestawów, przed uruchomieniem danego ćwiczenia wybierzesz poziom trudności, ilość powtórzeń oraz zakres ruchu pacjenta.

W każdej chwili, w łatwy sposób możesz modyfikować te ustawienia.

 

Moduł bazy pacjentów

Zbieraj dane z sesji i obserwuj rezultaty swoich pacjentów.

Baza pacjentów w Neuroformie - gromadzenie i obserwacja rezultatów ćwiczeń. W Neuroformie możesz dodawać do bazy dowolną liczbę pacjentów. Dane z każdej sesji pacjenta są zapamiętywane. Dzięki temu dla każdego pacjenta obejrzysz m. in:

 • historię wykonanych ćwiczeń,
 • osiągane wyniki,
 • trendy pojawiające się na dłuższych odcinkach czasu.

W łatwy sposób ustawisz także kolejną sesję - program zasugeruje odpowiednią konfigurację parametrów, na podstawie informacji z poprzednich sesji ćwiczeniowych.

 

Moduł instrukcji multimedialnych

Z Neuroformą pacjent otrzymuje jasne i przejrzyste instrukcje wykonywania ćwiczenia.

Neuroforma - ćwiczenie funkcji poznawczych. Przed każdym ćwiczeniem pacjent obejrzy film instruktażowy, na którym wskazany jest:

 • cel ćwiczenia,
 • pozycja wyjściowa,
 • sposób wykonania zadania,
 • oraz jakie aspekty sprawności ruchowej i poznawczej pacjent usprawnia.

W trakcie ćwiczenia pacjent usłyszy również natychmiastową informację zwrotną o poprawności wykonania zadania.

 

Dzięki modułowi instrukcji multimedialnych w Neuroformie Twoi pacjenci będą mogli samodzielnie wykonywać ćwiczenia, a ryzyko nieprawidłowego wykonywania ćwiczenia będzie znacznie mniejsze.

 

Referencje

dr n. med. Piotr Pietras, II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Możliwości tworzenia i oceny programów rehabilitacji z jednoczesnym zapewnieniem choremu ćwiczącemu informacji zwrotnej o poprawności wykonywanych ćwiczeń umożliwiają skuteczne uzupełnienie standardowego programu rehabilitacji.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie

W oddziale Rehabilitacji Neurologicznej pracę z systemem Neuroforma zaproponowano około 30 pacjentom. W opinii tych osób ocena programu była bardzo wysoka, pacjenci chętnie uczestniczyli w zajęciach. W pełni wyrażamy pozytywną opinię dla programu Neuroforma.

Dom Opieki Jarcewo, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Program Neuroforma jest nieocenionym dodatkiem do rehabilitacji ruchowej pacjentów po przebytym udarze mózgu oraz pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych. W przystępny sposób pacjent odzyskuje utracone funkcje, a uzyskane efekty cieszą i motywują do dalszego działania.

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2

Uważam, że jest to doskonałe uzupełnienie standardowego procesu terapeutycznego, rozwijające sprawność ruchową, koordynację oraz stymulujące procesy poznawcze. Wdrożenie programu Neuroforma do naszego pakietu wieloprofilowej rehabilitacji znacznie uatrakcyjniło ofertę ośrodka, przyczyniło się do poprawy stanu psycho-ruchowego wielu pacjentów, a współpraca z firmą Titanis Sp. z o.o. jest godna polecenia.

Referencje, opinie użytkowników Neuroformy