2016

Konferencja w Pabianicach z udziałem Neuroformy

30.11.2016

Tegoroczne wyjazdy konferencyjne zakończyliśmy XII Konferencją Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, która odbyła się w dniach 25-26 listopada w Pabianicach. Wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę gości, którzy mogli zobaczyć najnowsze funkcjonalności stanowiska Neuroforma.

Neuroforma na World Forum for Medicine Medica w Dusseldorfie

21.11.2016

W listopadzie wzięliśmy udział w ważnym światowym wydarzeniu, jakim było World Forum for Medicine Medica w Dusseldorfie. Forum Medica zgromadziło w tym roku ponad 130 000 odwiedzających i ponad 5 000 wystawców z 70 krajów. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania Neuroformy szerokiemu gronu odbiorców z całego świata.

Stoisko Neuroformy na Wschodnich Targach Rehabilitacji w Lublinie

18.10.2016

Równolegle z Kongresem w Katowicach w Lublinie odbywało się kolejne duże wydarzenie w branży rehabilitacyjnej, czyli Wschodnie Targi Rehabilitacji. Zgromadziły one nie tylko polskich wystawców i odwiedzających, ale również gości z Azji, Europy Wschodniej i krajów Skandynawskich. Mieliśmy więc okazję pokazania Neuroformy szerokiemu gronu zainteresowanych, wśród których znaleźli się zarówno specjaliści, jak i osoby z niepełnosprawnością, chętne do wypróbowania możliwości programu.

Udział w Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji w Katowicach

17.10.2016

Drugim ważnym wydarzeniem w tym miesiącu był Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, który odbył się w dniach 13-15 października w Katowicach. Zaprezentowaliśmy na nim stanowisko Neuroformy wyposażone w najnowszy moduł ćwiczeń kontroli równowagi. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem zgromadzonych na Kongresie specjalistów.

XI Jesienne Dni Fizjoterapii w Nałęczowie z Neuroformą

4.10.2016

Na początku października zawitaliśmy w Nałęczowie, uroczym miasteczku uzdrowiskowym, gdzie odbyły się XI Jesienne Dni Fizjoterapii "Fizjoterapia w praktyce". Wydarzenie zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii zgromadziło fizjoterapeutów z całej Polski. Mieli oni możliwość zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami Neuroformy prezentowanej na stanowisku oraz wzięcia udziału w praktycznych warsztatach, prowadzonych przez współtwórcę Neuroformy Marka Kruszyńskiego.

Neuroforma na Międzynarodowych Targach w Łodzi

26.09.2016

Wrześniowe targi w Łodzi to już tradycja - po raz czwarty z rzędu uczestniczyliśmy w nich ze stanowiskiem Neuroformy. Udział w XXIV Międzynarodowych Targach Medycyny Fizykalnej i Rehabiitacji REHABILITACJA, które odbyły się w dniach 22-24 września był ponownie bardzo pozytywnym doświadczeniem. Zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza najnowsze funkcjonalności programu, czyli moduł ćwiczeń kontroli równowago oraz pomiary parametrów związanych z równowagą.

Prezentacja Neuroformy oraz wyników badań na Międzynarodowej Konferencji Motor Control

19.09.2016

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Motor Control w Wiśle, organizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była pierwszym wydarzeniem, na którym gościliśmy po wakacyjnej przerwie. Tym razem rehabilitację ruchowo-poznawczą można było poznać nie tylko od strony praktycznej, przez wypróbowanie możliwości stanowiska Neuroforma, ale również bardziej naukowo. Na sesji posterowej zaprezentowane zostały wyniki badań przeprowadzonych w tym obszarze, których autorem był m.in. współtwórca Neuroformy Mateusz Kruszyński. Tytuł posteru to "Effect of a dual-task cognitive-motor training using Nintendo Wii balance board".

Stoisko Neuroformy na Międzynarodowych Targach Medycznych Innova Med

14.06.2016

Międzynarodowe Targi Medyczne Innova Med, które odbyły się w Warszawie w dniach 9-10 czerwca pozwoliły zaprezentować Neuroformę szerokiemu gronu specjalistów i zarządzających w placówkach ochrony zdrowia.

Neuroforma na Światowym Kongresie Polonii Medycznej

08.06.2016

Kolejnym ważnym wydarzeniem w czerwcu był IX Światowy Kongres Polonii Medycznej i II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich w Warszawie. Wzięliśmy w nim udział, prezentując najnowsze funkcjonalności stanowiska Neuroforma. 

Udział w Konferencji "Rehabilitacja seniora wyzwaniem XXI wieku"

06.06.2016

Na początku czerwca wzięliśmy udział w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Rehabilitacja seniora wyzwaniem XXI wieku" w Wojciechowie. Zgromadzeni na Konferencji fizjoterapeuci mieli okazję poznać możliwości, jakie dają ćwiczenia w Neuroformie i przekonać się, że program sprawdza się również w pracy z seniorami.

Neuroforma partnerem II Ogólnopolskiego Forum Zarządzających w Medycynie

30.05.2016

W dniu 24 maja w Katowicach odbyło się II Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie. Konferencja ta stanowi miejsce spotkania kadry zarządzającej w branży medycznej. Neuroforma, jako nowoczesny sprzęt do neurorehabilitacji, wzbudziła duże zainteresowanie.

Zajęcia o Neuroformie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

15.05.2016

Rozwój Neuroformy przebiega we współpracy z czołowymi ośrodkami naukowymi. W maju Mateusz Kruszyński po raz kolejny prezentował program na zajęciach z neuropsychologii klinicznej dla studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Neuroforma na XX Pikniku Naukowym w Warszawie

10.05.2016

Z wielką radością włączyliśmy się w jedno z najważniejszych wydarzeń popularyzujących naukę - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbyła się w weekend 7-8 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jedną z licznych atrakcji było nasze stanowisko, na którym uczestnicy Pikniku mogli poćwiczyć ciało i umysł oraz zapoznać się z prowadzonymi przez twórców Neuroformy badaniami na temat rehabilitacji poznawczo-ruchowej.

Wykład na Międzynarodowej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona

26.04.2016

W dniach 22-24 kwietnia uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Konferencji "Współpraca - szansa i konieczność w walce z chorobą", zorganizowanej w Warszawie przez Polskie Stowarzyszenie Choroby Huntingtona. Mateusz Kruszyński wygłosił prezentację na temat wstępnych wyników badań klinicznych Neuroformy, które odbywają się w ramach projektu "TeleNeuroforma Kliniczna". W badaniach biorą udział m.in. pacjenci z chorobą Huntingtona, a Polskie Stowarzyszenie Choroby Huntingotna jest członkiem konsorcjum prowadzącego projekt.

Warsztaty o Neuroformie na Targach Opieki i Zdrowia Niezależni 65+

20.04.2016

Gdańsk w dniach 16-17 kwietnia stał się miejscem spotkania opiekunów seniorów, którzy wzięli udział w Targach Opieki i Zdrowia Niezależni 65+. Ważną częścią wydarzenia był warsztaty, na których uczestnicy mogli zdobyć praktyczną wiedzę związaną z rehabilitacją i opieką nad seniorami. Marek Kruszyński poprowadził warsztaty o tym, w jaki sposób ćwiczenia w Neuroformie wspierają utrzymanie sprawności ruchowej i umysłowej.

Neuroforma na II Międzynarodowym Kongresie Naukowym Rehabilitacja Polska

18.04.2016

Uczestniczyliśmy w II Kongresie Naukowym Rehabilitacja Polska, który odbył się w dniach 14-16 kwietnia w Warszawie. Organizatorami wydarzenia było Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i Polskie Towarzystwo Rehabilitacji. Specjaliści z dziedziny rehabilitacji mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi funkcjonalnościami w Neuroformie.

Stanowisko Neuroformy na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED

15.04.2016

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED w Poznaniu to najważniejsze wydarzenie tego typu w branży medycznej. Uczestniczyliśmy w nim już po raz drugi. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 12-14 kwietnia. Była okazją do zaprezentowania najnowszych funkcjonalności Neuroformy specjalistom i kadrze zarządzającej placówkami medycznymi. Stanowisko Neuroformy cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Neuroforma atrakcją na XI Dniu Mózgu w Warszawie

20.03.2016

Dzień Mózgu, zorganizowany 13 marca przez Warszawski Uniwersytet SWPS to wydarzenie, które co roku przyciąga małych i dużych fanów nauki. Neuroforma zagościła na nim już po raz drugi, dając uczestnikom okazję do zmierzenia się z ćwiczeniami poznawczo-ruchowymi. 

2015

Prezentacja Neuroformy na XVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

20.11.2015

Uczestniczyliśmy w części merytorycznej i wystawienniczej XVI Kongresu Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, który odbył się 19 listopada w Pabianicach. Uczestnicy Konferencji mogli dzięki temu nie tylko wypróbować ćwiczenia w Neuroformie, ale również dowiedzieć się więcej o podstawach działania programu.

Neuroforma na Targach RehaCare w Dusseldorfie

23.10.2015

Neuroforma zyskuje rozpoznawalność i uznanie już nie tylko w Polsce. Mieliśmy okazję uczestniczyć w największych w Europie targach sprzętu rehabilitacyjnego RehaCare 2015 w Dusseldorfie. Neuroformę mogli obejrzeć i wypróbować specjaliści z dziedziny rehabilitacji z całej Europy.

Neuroforma na Międzynarodowych Targach Medycznych w Warszawie

12.10.2015

W dniach 8-10 października w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Targi Medyczne, ważne wydarzenie w branży medycznej, na którym zaprezentowaliśmy stanowisko Neuroformy.

Neuroforma nagrodzona tytułem “Innowacyjny Polski Produkt” Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Fizjoterapii

28.09.2015

Jest nam miło poinformować, że Neuroforma została nagrodzona tytułem "Innowacyjny Polski Produkt" przyznanym przez Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Fizjoterapii. Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam rozwijać Neuroformę.

Neuroforma na Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi

21.09.2015

W dniach 17-19 września prezentowaliśmy Neuroformę na 23 Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi, największych targach sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce. Uczestnicy Targów mieli okazję wypróbować najnowsze ćwiczenia i porozmawiać z twórcami programu o planowanych kierunkach rozwoju.

Neuroforma na Sympozjum “Neurorehabilitacja” w Poznaniu

22.06.2015

Specjaliści z dziedziny neurorehabilitacji, którzy uczesniczyli w XVII Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji w Poznaniu mieli okazję obejrzeć stanowisko Neuroformy i zapoznać się z najnowszymi ćwiczeniami w programie.

Prezentacja Neuroformy na Konferencji “Innovage - z myślą o seniorach”

29.05.2015

Konferencja “Innovage - z myślą o seniorach”, zorganizowana 25 maja w Warszawie przez Europejską Fundację Opieki miała na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań w opiece nad osobami niesamodzielnymi i seniorami. Jej uczestnicy mieli okazję odwiedzić stoisko Neuroformy oraz zapoznać się z działaniem programu podczas wykładu Marka Kruszyńskiego, który opowiadał o innowacyjnych rozwiązaniach w domowej rehabilitacji.

Wykład o Neuroformie na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia “Ataksja”

27.05.2015

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia “Ataksja”, które miało miejsce 23 maja w Warszawie odbyła się Konferencja, na której Mateusz Kruszyński poprowadził wykład na temat możliwości, jakie stwarza domowa rehabilitacja z komputerem.

Wystąpienie na Międzynarodowej Konferencji European Multiple Sclerosis Platform

16.05.2015

Mateusz Kruszyński wygłosił prezentację na temat Neuroformy podczas Międzynarodowej Konferencji "Reaching forward. Access to employment and participation", zorganizowanej przez European Multiple Sclerosis Platform w Warszawie.

Prezentacja Neuroformy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

12.05.2015

W ostatni weekend odbyła się Konferencja z okazji trzydziestolecia Oddziału Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania stanowiska z Neuroformą oraz opowiedzenia o naukowych podstawach programu. Mateusz Kruszyński poprowadził wykład pt. “Komputerowy trening funkcji ruchowych i poznawczych w paradygmacie podwójnego zadania”.

Wykład o Neuroformie na Międzynarodowej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona

20.04.2015

W weekend 17-19 kwietnia w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. “Metody badań i leczenie choroby Huntingtona - aktualności”, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Choroby Huntingtona. Mateusz Kruszyński opowiedział o możliwościach zastosowania komputera w domowej rehabilitacji i zaprezentował ćwiczenia zawarte w Neuroformie. 

Neuroforma w dodatku “Medycyna” do czasopisma “Newsweek”

15.04.2015

O Neuroformie przeczytać można w specjalnym dodatku do najnowszego wydania czasopisma “Newsweek” (nr 14/2015), poświęconym produktom medycznym.

Neuroforma na X Dniu Mózgu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

23.03.2015

X Dzień Mózgu, którego organizatorem była Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie był okazją do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami z dziedzin zajmujących się działaniem mózgu oraz produktami związanymi z naszymi funkcjami poznawczymi. Stoisko Neuroformy, na którym uczestnicy mieli okazję osobiście przekonać się, że ćwiczenie umysłu może iść w parze ze wzmacnianiem sprawności fizycznej, cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

Neuroforma na II Kongresie PNF w Polsce

22.03.2015

W tym roku po raz drugi uczestniczyliśmy w Kongresie PNF, zorganizowanym przez IPNFA Poland 21 marca w Warszawie. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Neuroforma na VII Międzynarodowych Dniach Rehabilitacji w Rzeszowie

17.02.2015

W dniach 12-13 lutego gościliśmy na VII Międzynarodowych Dniach Rehabilitacji w Rzeszowie. Podczas Konferencji zaprezentowaliśmy koncepcję naszych badań, prowadzonych w celu rozwijania kolejnych modułów ćwiczeniowych w programie. Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stanowiska i uczestnictwo w prezentacji.

2014

Badania z użyciem Neuroformy w czasopiśmie “Medycyna Sportowa”

16.12.2014

W maju pisaliśmy o artykule, przedstawiającym wyniki badania zrealizowanego we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, w którym wykorzystano Neuroformę. Został on laureatem II miejsca na studenckim Sympozjum “Wiosna z Fizjoterapią”. Miło nam poinformować, że wkrótce z artykułem będą mogli zapoznać się czytelnicy naukowego czasopisma medycznego “Medycyna Sportowa”. Ukaże się on w numerze 4/2014.

Neuroforma na X Śląskim Spotkaniu NeuroLogopedycznym

17.11.2014

W dniach 13-14 listopada odbyło się X Śląskie Spotkanie NeuroLogopedyczne w Tarnowskich Górach. Organizatorem wydarzenia było Górnośląskie Centrum Rehabilitacji “Repty”. W ramach konferencji Mateusz Kruszyński poprowadził wykład pt. „Komputerowy trening funkcji ruchowych i poznawczych w paradygmacie podwójnego zadania”. Uczestnicy mogli również zapoznać się z programem Neuroforma.

O Neuroformie w magazynie “Pierwszy milion”

06.11.2014

W najnowszym wydaniu magazynu “Pierwszy milion” ukazał się artykuł o firmach realizujących projekty dzięki dofinansowaniu, uzyskanemu od różnych instytucji wspierających rozwój nauki i nowoczesnych rozwiązań. Wśród opisanych firm znalazł się Titanis sp.z.o.o, twórca Neuroformy.

Neuroforma stosowana w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji “Repty”

31.10.2014

Od listopada Neuroforma stosowana będzie w kolejnym ważnym ośrodku rehabilitacyjnym w Polsce. Z przyjemnością rozpoczynamy współpracę z Górnośląskim Centrum Rehabilitacji “Repty” im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach. Neuroforma wykorzystywana będzie w praktyce klinicznej oraz w badaniach naukowych pod przewodnictwem prof. Józefa Opary, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie neurorehabilitacji.

Neuroforma na XIX Zjeździe Członków Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona

21.10.2014

Na XIX Zjazd Członków Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona w Katowicach zaproszono zarówno specjalistów, którzy przedstawili wykłady w ramach Konferencji “Leczenie choroby Huntingtona - nowe metody.”, jak i osoby dotknięte chorobą, ich rodziny i opiekunów. W programie Konferencji znalazł się wykład “Rehabilitacja w domu - program Neuroforma”, poprowadzony przez Mateusza Kruszyńskiego.

Uzyskaliśmy dofinansowanie na projekt “TeleNeuroforma Kliniczna”

10.10.2014

II konkurs w ramach Programu “Innowacje Społeczne” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnięty. Wniosek na projekt “TeleNeuroforma Kliniczna - zweryfikowany klinicznie system domowej rehabilitacji dla osób z wybranymi chorobami neurologicznymi” uzyskał pozytywną opinię na ostatnim etapie oceny merytorycznej i otrzyma dofinansowanie!

Projekt realizowany jest we współpracy z takimi instytucjami, jak: Instytut Psychiatrii i Neurologii, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Polskie Stowarzyszenie Choroby Huntingtona oraz Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową.

W ramach projektu zamierzamy rozbudować Neuroformę o nowe moduły ćwiczeniowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z chorobą Huntingtona, ataksją móżdżgowo-rdzeniową oraz stwardnieniem rozsianym. Przeprowadzimy również badania kliniczne z udziałem pacjentów, które pozwolą nam uzyskać naukowe potwierdzenie skuteczności Neuroformy.

Neuroforma na Targach Opieki Długoterminowej i Zdrowia Seniorów w Gdańsku

06.10.2014

Targi Opieki Długoterminowej i Zdrowia Seniorów NIEZALEŻNI 65+, zorganizowane 4 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, stanowiły okazję do zaprezentowania Neuroformy kolejnej grupie zainteresowanych odbiorców. Program, który motywuje do codziennych ćwiczeń, wzmacniających zarówno kondycję fizyczną, jak i zdolności umysłowe, może być z powodzeniem wykorzystywany przez Seniorów, dlatego jego prezentacja spotkała się z uwagą, a stoisko z programem odwiedziło wielu uczestników. Artykuł Mateusza Kruszyńskiego, jednego z twórców Neuroformy, w którym przedstawione zostały korzyści z łączenia ćwiczeń ruchowych i poznawczych, ukazał się w gazecie, wydanej z okazji Targów.

Współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Choroby Huntingtona

29.09.2015

Opinie użytkowników Neuroformy, to dla nas ważne źródło ocen dotychczasowej pracy oraz inspiracji dotyczących nowych funkcjonalności w programie. Poszukujemy różnych grup pacjentów, tak aby jak najlepiej dopasować Neuroformę do ich potrzeb. We wrześniu odwiedziliśmy siedzibę Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona. Podczas spotkania kilku chętnych wypróbowało ćwiczenia zawarte w Neuroformie i udzieliło nam cennych uwag i wskazówek. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Neuroforma na konferencji EHDN w Barcelonie

22.09.2014

Twórcy Neuroformy angażują się w wiele wydarzeń, związanych z rehabilitacją osób ze schorzeniami neurologicznymi. We wrześniu Neuroforma, za sprawą Mateusza Kruszyńskiego, ponownie zawitała w międzynarodowym gronie naukowców i praktyków, którzy zebrali się w Barcelonie w ramach 8. Europejskiego Spotkania Plenarnego Europejskiej Sieci Choroby Huntingtona (EHDN).

Mateusz Kruszyński jest członkiem EHDN, zrzeszającej specjalistów w dziedzinie choroby Huntingtona oraz osoby z chorobą Huntingtona i ich rodziny. Mateusz należy również do Fizjoterapeutycznej Grupy Roboczej, działającej w ramach EHDN i zajmującej się wskazywaniem najlepszych praktyk w fizjoterapii.

Działalność Mateusza związana z Neuroformą spotkała się z zainteresowaniem prof. Monici Busse. Jest ona doświadczoną fizjoterapeutką, przewodniczącą Cardiff Huntington Disease Physiotherapy Group, realizuje projekty z licznymi ośrodkami naukowymi i rehabilitacyjnymi. Współpraca z prof. Busse ma na celu pozyskanie środków finansowych na badania narzędzia do rehabilitacji dla osób z chorobą Huntingtona. Liczymy na to, że współpraca ta przyniesie rezultaty, z których skorzystają zarówno naukowcy, jak i pacjenci.

Neuroforma na Targach Rehabilitacyjnych w Łodzi

21.09.2014

To już druga nasza wizyta na Targach Rehabilitacyjnych, które odbyły się w Łodzi w dniach 18-20 września. Pośród wielu nowoczesnych produktów, przeznaczonych do wyposażenia ośrodków rehabilitacyjnych, nie mogło zabraknąć Neuroformy. Na naszym stoisku prezentowaliśmy zarówno wersję domową, jak i kompletne stanowisko dla ośrodków. Neuroforma jak zwykle przyciągała uwagę atrakcyjną formą ćwiczeń, a największym zainteresowaniem uczestników Targów cieszył się moduł przeznaczony do terapii lustrzanej, dostępny w wersji z kamerą 3D.

Titanis dołącza do MedCluster

11.09.2014

MedCluster to pierwszy w Polsce klaster medyczny, zrzeszający przychodnie, uzdrowiska, jednostki naukowo-badawcze i firmy. Skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-zdrowia. We wrześniu firma, która tworzy Neuroformę - Titanis sp. z o.o. - dołączyła do grona firm i instytucji w MedCluster. Liczymy na owocną współpracę.

Neuroforma ponownie w czasopiśmie “Rehabilitacja w praktyce”

27.08.2014

Po raz kolejny o programie Neuroforma mogą przeczytać specjaliści z branży rehabilitacyjnej. Artykuł poświęcony naszemu programowi ukazał się w czasopiśmie specjalistycznym “Rehabilitacja w Praktyce” (nr 3/2014).

Neuroforma na Spotkaniu Badaczy EHDN Polska 2014

20.07.2014

Europejska Sieć Choroby Huntingtona (EHDN) zrzesza międzynarodowe grono specjalistów w dziedzinie choroby Huntingtona oraz osoby z chorobą Huntingtona i ich rodziny. Członkiem Sieci jest jeden z twórców Neuroformy, Mateusz Kruszyński. Mateusz należy również do Fizjoterapeutycznej Grupy Roboczej, działającej w ramach EHDN i zajmującej się wskazywaniem najlepszych praktyk w fizjoterapii.

W połowie czerwca w Warszawie zorganizowano Spotkanie Badaczy EHDN Polska 2014, na którym gościł przewodniczący ENDN, prof.. Bernhard Landwhrmeyer. W ramach wydarzenia odbyło się wiele wykładów, poruszających kwestie szczególnie ważne dla pacjentów w naszym kraju. Ponadto przedstawiono nowe projekty z dziedziny diagnostyki oraz rehabilitacji osób z chorobą Huntingtona. Wśród nich znalazł się wykład Mateusza Kruszyńskiego pt. “Neuroforma - rehabilitation program for HD patients”. Pomysł łączenia rehabilitacji poznawczej i ruchowej spotkał się z uznaniem i zainteresowaniem badaczy.

Twórcy Neuroformy w gronie najbardziej innowacyjnych firm!

14.07.2014

Z radością informujemy, że działalność firmy Titanis sp.z.o.o., założonej przez pomysłodawców i twórców Neuroformy, została doceniona w VI edycji konkursu “Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Titanis zajął II miejsce w kategorii “Młoda innowacyjna firma”!

O neurorehabilitacji dla magazynu “Psychologia Dziś” pisze Mateusz Kruszyński

10.07.2014

Polecamy artykuł “Rehabilitacja na ekranie”, który ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu “Psychologia Dziś”. Mateusz Kruszyński, współtwórca Neuroformy, opowiada o roli, jaką pełnią nowe technologie w rehabilitacji oraz dlaczego tak wartościowe są ćwiczenia, łączące aktywność fizyczną z umysłową. Z treścią artykułu można zapoznać się na naszej stronie, w zakładce “Baza wiedzy”

Neuroforma na targach Nowoczesna Placówka Medyczna

09.06.2014

Na początku czerwca miejscem spotkania specjalistów z branży medycznej z całej Polski stał się warszawski Torwar, na którym gościły targi Nowoczesna Placówka Medyczna. Stanowiły one okazję do wymiany doświadczeń i przyjrzenia się nowym ideom w polskiej służbie zdrowia. Uczestnicy zainteresowani dziedziną rehabilitacji mogli odwiedzić stoisko Neuroformy, na którym jak zwykle nasz zespół zachęcał do przekonania się samemu, jak atrakcyjne mogą być ćwiczenia ruchowe i umysłowe, kiedy wykonuje się je z Neuroformą.

Neuroforma na I Polskim Kongresie Neurorehabilitacji w Łodzi

04.06.2014

“Nowe rozwiązania w Neurorehabilitacji” to temat przewodni I Polskiego Kongresu Neurorehabilitacji w Łodzi, w którym uczestniczyliśmy pod koniec maja. Ponieważ nowoczesnych metod i narzędzi w rehabilitacji osób z chorobami układu nerwowego ciągle przybywa, wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Stoisko Neuroformy odwiedzili specjaliści z różnych dziedzin. Jak zwykle była to okazja do wymiany doświadczeń i zaprezentowania najnowszych efektów naszej pracy.

Neuroforma na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia “Ataksja”

02.06.2014

Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową ATAKSJA z okazji Walnego Zebrania gościło naukowców i praktyków na konferencji pt. “Znaczenie rehabilitacji ruchowej w utrzymaniu sprawności fizycznej i społecznej“. W trakcie konferencji Mateusz Kruszyński poprowadził wykład “Rehabilitacja w domu z wykorzystaniem komputera - możliwości, wady, zalety”. Uczestnicy Zebrania mieli również okazję zapoznać się z programem Neuroforma i spróbować swoich sił w ćwiczeniach łączących rehabilitację ruchową i poznawczą.

Warszawskie sympozjum Wiosna z Fizjoterapią

12.05.2014

Wiosna z Fizjoterapią to cykliczne sympozjum studenckich kół naukowych. 9 maja w Warszawie odbyła się jego VIII edycja pod hasłem “Aktualne kierunki rozwoju fizjoterapii i rehabilitacji”. Podczas sesji wykładów można było posłuchać wystąpienia Mateusza Kruszyńskiego, jednego z twórców Neuroformy, pt. “Komputerowy trening funkcji ruchowych i poznawczych”. Ponadto wśród laureatów znalazło się ciekawe badanie zrealizowane we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, w którym wykorzystano Neuroformę. Bardzo nas cieszy, że nasz program wzbudza coraz większe zainteresowanie osób ze środowiska naukowego. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich prac.

Neuroforma na XVIII Spotkaniu Stowarzyszenia HD

09.04.2014

XVIII Międzynarodowa Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona, zorganizowana w Warszawie w dniach 4-6 kwietnia, stanowiła okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny genetyki, diagnostyki, leczenia, rehabilitacji i opieki nad chorymi. Wśród wykładów bloku “Rehabilitacja, działalność społeczna na rzecz osób dotkniętych chorobą” znalazła się prezentacja Mateusza Kruszyńskiego pt. “Rehabilitacja w domu z wykorzystaniem komputera. Możliwości, wady, zalety”. Ponadto na naszym uczestnicy Konferencji mieli okazję odnieść teorię do praktyki i zapoznać się z ćwiczeniami, które można wykonywać w domu z programem Neuroforma.

Neuroforma na Targach RehMed+ w Kielcach

07.04.2014

Kolejne istotne wydarzenie w branży rehabilitacyjnej, Targi Rehmed Plus, miało miejsce w Kielcach, od 3 do 5 kwietnia. Nasze stoisko zgromadziło wielu chętnych do wypróbowania ćwiczeń zawartych w Neuroformie. Z przyjemnością prezentowaliśmy efekty naszej pracy oraz opowiadaliśmy o programie. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swoimi wrażeniami - to najlepsza motywacja do dalszych starań!

Neuroforma na I Kongresie PNF

17.03.2014

Pierwszy Kongres PNF w Polsce, który odbył się 15 marca 2014 r. w Warszawie, był ważnym wydarzeniem dla osób zainteresowanych metodą PNF. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu wykładów, a także spotkać się z produktami związanymi z rehabilitacją. Wśród nich nie zabrakło Neuroformy, która wzbudziła zainteresowanie obecnych na kongresie praktyków.

Rozpoczynamy badania we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

24.02.2014

Kolejny ośrodek naukowy włączył się nasze prace badawcze dotyczące Neuroformy. Wspólnie z Zakładem Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczyliśmy w badaniach,weryfikujących ćwiczenia Neuroformy pod kątem ich zastosowania jako narzędzi pomiaru koordynacji wzrokowo-ruchowej. Podsumowanie wyników ukaże się w postaci artykułu naukowego.

Neuroforma na targach SALMED

17.02.2014

Po raz kolejny Neuroformę można było zobaczyć na żywo na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED w Poznaniu. Odbyły się one w dniach 10-12 lutego i stanowiły doskonałą okazję do wypróbowania ćwiczeń dostępnych w programie. Bardzo nam miło, że Neuroforma cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Każda okazja do spotkania z osobami zainteresowanymi naszą pracą stanowi jest dla nas cennym doświadczeniem. Tutaj można obejrzeć krótki filmik, prezentujący nasze stoisko.

Artykuł o Neuroformie w czasopiśmie “Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”

08.01.2014

Nowy rok rozpoczynamy wiadomością o artykule poświęconym Neuroformie, który ukazał się w czasopiśmie “Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja” (nr 46). Wszystkich zainteresowanych programem zapraszamy do lektury.

2013

Prezentacja Neuroformy na spotkaniu PTSR

21.12.2013

Tuż przed świętami prezentowaliśmy Neuroformę na spotkaniu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Motywem przewodnim prezentacji była zachęta do udziału w badaniach naukowych Neuroformy, realizowanych we współpracy z Uniwersytetem im. Mikolaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Warszawskim. Idea spotkała się z dużym zainteresowaniem, tak więc spodziewamy się intensywnej współpracy z członkami warszawskigo PTSR.

Kolejni naukowcy rozwijają Neuroformę

02.12.2013

Rozpoczynamy kolejne dwa staże naukowców, tym razem z naukowcami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach pierwszego stażu będziemy usprawniać Neuroformę, aby pozytywniej wpływała na emocje i nastrój użytkownika, poprzez dostosowanie ścieżki muzycznej. Zajmie się tym doktor Dorota Kobylińska. W ramach drugiego stażu planujemy ocenić możliwości rozwinięcia Neuroformy na obszary rehabilitacji w ortopedii i pediatrii we współpracy z doktorem Piotrem Pietrasem.

Prowadzimy testy użyteczności Neuroformy

15.10.2013

Na początku jesieni kolejna grupa pacjentów otrzymała testową wersję Neuroformy. Dzięki uprzejmości i cierpliwości naszych pierwszych użytkowników zbieram bezcenne uwagi, które pozwalają na bieżąco usprawniać wadliwe funkcje programu, dodawać nowe, a także usuwać te nietrafione. Serdecznie dziękujemy naszym użytkownikom za pomoc.

Neuroforma na turnusie rehabilitacyjnym Stowarzyszenia Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżczkową

08.10.2013

W ramach turnusów rehabilitacyjnych Stowarzyszenia Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową dr Leszek Czerwosz z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN prowadzi testy użytkowe Neuroformy, w wyniku których wprowadzamy ciągłe udoskonalenia programu.

Rozpoczynamy badania we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu

25.09.2013

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy współpracę z Alicją Banaś, doktorantką na Uniwersytecie Medycznym im. Kazimierza Marcinkowskiego w Poznaniu. Wspólnie z Alicją będziemy badać skuteczność zaprojektowanego w Neuroformie zestawu ćwiczeń rehabilitacyjnych wśród pacjentów po przebytym udarze mózgu, w ramach pracy doktorskiej pt. “Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w usprawnianiu pacjentów po udarze mózgu”.

Neuroformę usprawnią psycholodzy z UW

20.09.2013

Dzięki pozyskaniu środków z konkursu “Staż sukcesem naukowca” rozpoczął się kolejny rozdział współpracy z naukowcami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt pt. “Opracowanie systemu wzmocnień dla programu Neuroforma”, realizowany jest z dr Dorotą Karwowską z Zakładu Uczenia się i Pamięci. Ma on na celu rozwinięcie systemu utrzymującego motywację pacjenta do pracy w domu z programem Neuroforma w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie psychologii emocji i motywacji.

Neuroforma na Targach Rehabilitacyjnych w Łodzi

23.09.2013

W dniach 19-21 września odbyły się Targi Rehabilitacyjne w Łodzi, na których zaprezentowaliśmy Neuroformę. Oprócz ćwiczeń z wykorzystanem kamery, można było wypróbować dołączaną do programu platformę balansową, czujnik ruchu dłoni, a także matę ruchową. W salce targowej odbyły się półgodzinne pokazy programu, których uczestnicy wysłuchali, w jaki sposób Neuroforma wspiera codzienną rehabilitację.

Neuroforma na wystawie edukacyjnej "MÓZG"

07.05.2013

Od 15 marca do 5 lipca 2013 osoby odwiedzające Interaktywną wystawę edukacyjną "Mózg" w Warszawie mogą wypróbować Neuroformę. Na wystawie oprócz wielu innych ciekawych eksponatów znalazło się stanowisko Neuroformy. Każdy z gości wystawy może podejść i wykonać kilka specjalnie przygotowanych na tę okazję ćwiczeń. Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie www.mozg2013.pl

Wywiad z Mateuszem Kruszyńskiem w radiowej “Czwórce”

12.03.2013

Na antenie radiowej “Czwórki” wyemitowany został materiał nt. programu VENTURES i wywiad z Mateuszem Kruszyńskim z naszego zespołu. Treść programu dostępna jest tutaj . Mateusz opowiada o swoich badaniach, na które otrzymał grant naukowy. Co ciekawe, często wspomina o pewnym labiryncie.

Mateusz Kruszyński laureatem programu "Ventures" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

25.02.2013

Kolejny raz nasze osiągnięcia naukowe zostały docenione. Mateusz Kruszyński, jeden z twórców Neuroformy, student Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem programu VENTURES organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Strona www z oficjalnymi wynikami programu VENTURES znajduje się tutaj .

Artykuł o Neuroformie w czasopiśmie “Rehabilitacja w Praktyce”

24.01.2013

Specjaliści z branży rehabilitacyjnej mogą przeczytać o naszym programie w najnowszym wydaniu specjalistycznego czasopisma “Rehabilitacja w Praktyce” (1/2014). Zachęcamy do lektury!